Z wizytą u Marii Dąbrowskiej w Russowie

15 września Zespół Ludowy Głogowianie wraz z KGW w Głogowie uczestniczył w pierwszej edycji Turnieju Kół Wiejskich Południowej Wielkopolski. Organizatorem imprezy było Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Narodowy Instytut Dziedzictwa. Tegoroczna edycja odbyła się na terenie Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Panie z 15 kół rywalizowały w czterech konkurencjach:

Kulinarnej- potrawę z dyni i ziemniaków przygotowała pani Mirosława Sójka

Rękodzielniczej- wielkopolską zazdrostkę wycinała pani Donata Kaczocha

Literackiej- wiersz o swojej miejscowości przedstawiła Mariola Janiak

Sprawnościowej- obierania warzyw i szatkowania kapusty na czas podjęły się Tomiła Wiśniewska Akerman, Sylwia Jańczak, Mirosława Sójka.

Wszystkie konkurencje oceniane były przez pięcioosobowe jury. Po zsumowaniu wszystkich punktów głogowskie gospodynie zajęły III miejsce. Otrzymały bon o wartości 1000 złotych na zakup sprzętu AGD ufundowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, statuetkę oraz dyplom. Warto dodać, że nasze panie wspierane były przez Zespół Tańca Ludowego Głogowianie, który w czasie imprezy prezentował na scenie tańce ziemi kaliskiej. Panie z Głogowej zachwyciły wszystkich pyszną zupą dyniową, smacznym pyrczokiem oraz pięknie przygotowanym stanowiskiem.